خانه تکانی سرویس میزبانی وب‎

صفحه اصلی / آموزش ها اختصاصی ای وب هاست / خانه تکانی سرویس میزبانی وب‎

فرا رسیدن نوروز باستانی و عید ملی سرزمین پارس پیشاپیش مبارک. حال وقت آن رسیده است که توسط افزونه جدید ای وب هاست بر روی کنترل پنل cPanel اقدام به خانه تکانی و حذف فایل های اضافی سرویس میزبانی خودتان نمایید. برای این منظور به سادگی طبق آموزش زیر می توانید فایل های اضافی خودتان را بررسی نمایید و اقدام به حذف آن ها نمایید.

1= در ابتدا وارد کنترل پنل cPanel سرویس میزبانی وب خودتان شوید. از بخش Files گزینه CpCleaner را انتخاب نمایید.
1

 

2= CpCleaner اقدام به بررسی فایل های error_log, *.tar.gz, *.zip, /tmp, /trash می نماید. گزینه Start New Scan را انتخاب نمایید.

2

3= دقایقی بعد سیستم اقدام به بررسی و ارائه گزارش فایل ها به شما می نماید که به صورت دسته بندی شده می باشند و هر دسته CheckBox مخصوص خود را دارد. فایل هایی که تمایل دارید که حذف گردند را انتخاب نمایید و سپس گزینه Clean Files را انتخاب نمایید.

3

 

4= دقایقی بعد سیستم فایل های مربوطه را از سرویس میزبانی وب شما حذف می نماید.

4

 
نکته: در انتخاب فایل ها دقت کافی را داشته باشید و حتما موارد را دوبار چک نمایید.
پیشنهاد: فایل های error_log شامل خطاهای داخلی کامپایلر می شوند لذا در صورتیکه حجم آن ها زیاد است حتما از طریق مدیریت محتوا آن ها را غیر فعال نمایید تا فایل error_log ایجاد نگردد.
حذف فایل های error_log به تنهایی تداخلی در سیستم شما ایجاد نمی کند.
اطلاعات در پوشه /.trash اطلاعاتی می باشد که شامل فایل های حذف شده از طریق FileManager است که به پوشه Trash منتقل گشته است لذا در ابتدا آن ها را بررسی نمایید و سپس اقدام به حذف آن ها نمایید.
فایل های *.tar.gz و *.zip در اکثر اوقات شامل فایل های نصبی مدیریت محتوا می باشد که شما پس از نصب مدیریت محتوا آن ها را حذف نکرده اید لذا با انتخاب دقیق اقدام به حذف فایل های مربوطه نمایید.
با سپاس فراوان

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.