آموزش بک آپ گیری در cpanel

صفحه اصلی / آموزش ها اختصاصی ای وب هاست / آموزش بک آپ گیری در cpanel

سلام , در خدمت دوستان عزیز هستم با آموزش نحوه بک آپ گرفتن از سایت Backup یا نسخه ی پشتیبان در این آموزش شما یاید خواهید گرفت چگونه از سایت خود بک آپ تهیه کنید , فرقی نمی کنه سایت وردپرس باشه , جوملا و یا … در این بخش تصاویری که استفاده شده از محیط هاست cpanel اشاره خواهیم کرد.

1= زبرای اینکه بتوانید یک backup کامل از سایت خود تهیه کنید تا در صورت خرابی و یا بروز اشکال آن را به طور کامل بازگردانید با آموزش زیر همراه باشید .
به آدرس http://www.YourDomain.com:2082 بروید .
نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید .

2= پس از ورود به صفحه اصلی کنترل پنل خود در قسمت Files وارد بخش Backup Wizard شوید .

1

3= بعد از کلیک روی گزینه ی Backup wizard صفحه ای مثل تصویر زیر برای شما ظاهر می شود که امکان Restore و Backup خواهید داشت گزینه Backup بزنید.

2

4= در این قسمت شما 2 انتخاب Full backup و Select Partial Backup دارید در گزینه دوم شما میتوانید به صورت جداگانه از قسمت ها ایمیل دیتابیس و فایل ها هاستتان بک آپ تهیه کنید در صورت نیاز به دریافت یک جا گزینه Full backup میزنید. ( برای Google Driver این گزینه بزنید )

3

5= در این بخش محل ذخیره سازی Backup میتوانید تعریف کنید بر روی همان پیش فرض home directory قرار بدهید تا در روت هاستتان قرار بگیرد. بخش دیگری هم برای اطلاع از تکمیل بک آپ یا خطا در تهیه بک آپ وجود دارد که شما با قرار دادن ایمیل میتوانید از وضعیت بک آپ مطلع شوید.

4

6= بعد از تکمیل این کار پیام هایی به شکل زیر نمایش داده می شود.

5

6

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.